Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz

Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz czyli pozycjonowanie chorzów nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują...się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii łatwa, j

Dodane: 26-01-2015 12:18
Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz

pozycjonowanie chorzów

Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Nowa branża na rynku - SEO

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują...się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii łatwa, jednak nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


SEO jako proces działań

pozycjonowanie chorzów

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Założenie jest to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze bardzo dużo czynników takich jak obszar na który dana witryna zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, więc na efekty musimy być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, brak ryzyka usunięcia strony z pozycji. Jest też blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na usunięciu strony w wyszukiwaniu. Niestety dużo firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych© 2019 http://optymalizacja.tunica.bydgoszcz.pl/